وکیل خانواده | بهترین وکیل امور خانواده کیست

وکیل خانواده نوعی وکیل است که به صورت مستمر به دادگاه‌های خانواده مراجعه می‌کند و در انواع دعاوی خانوادگی که ابعاد حقوقی و قضایی پیدا کرده‌اند، تخصص و تجربه دارد.

شاید از خود بپرسید که وکیل خانواده کیست؟ چه وظایفی دارد؟ چه کمکی می‌تواند به افرادی که درگیر مسائل حقوقی خانواده شده‌اند، بکند؟ در چه زمینه‌هایی کار می‌کند؟ شرایط یافتن یک وکیل خوب چگونه است؟ و هزاران سؤال دیگر. در مورد این نوع وکیل تخصصی مباحث زیادی وجود دارد و برای توضیح در مورد آنها به زمان بیشتری وجود دارد. بنابراین توصیه می‌کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

چه زمانی به وکیل خانواده نیاز داریم؟

علم حقوق از تنوع زیادی برخوردار است و از همین رو انواع مختلفی از وکیل نیز به مردم خدمات ارائه می‌کنند. امروزه کسی در کشور ما نیست که از اهمیت خانواده و جایگاه آن در زندگی افراد آگاه نباشد. بنابراین حقوق خانواده نیز یکی از مهم‌ترین انواع حقوق است و یک امر تخصصی محسوب می‌شود؛ این در حالی است که بسیاری از افراد خود را متخصص امور خانواده می‌دانند و از همین موضع به مشکل می‌خورند. حتی افراد حقوقدان نیز به این مسئله اشراف کامل ندارند مگر اینکه وکیل خانواده باشند و در همین امر تخصص داشته باشند.

توجه داشته باشید که وکیل باید در زمینه مد نظر شما تخصص داشته باشد وگرنه به مانند یک فرد ناآگاه با راهنمایی‌هایی غلط خود باعث شکست شما می‌شود. معمولاً روند دادگاه بدوی، تجدید نظر و سایر جلسات در دادگاه‌های خانواده متفاوت است و تنها یک وکیل متخصص است که می‌تواند از عهده وظایف مربوط به این مسئله بر آید.

وکیل خانواده

وکیل دعاوی خانوادگی را نباید با وکیل خانوادگی اشتباه گرفت. وکیل خانوادگی وکیلی است که برای یک خانواده کار می‌کند و تمام مسائل حقوقی مربوط به آن خانواده را خود بر عهده می‌گیرد تا نیازی نباشد برای هر دعاوی حقوقی یک وکیل خاص در نظر گرفته شود. البته وکیل خانوادگی در ایران چندان مرسوم نیست اما در کشورهای دیگر کاربرد زیادی دارد؛ به طوری که یک خانواده به یک وکیل امین وکالت می‌دهد و تمام امور حقوقی را به او می‌سپارد.

یک وکیل خانواده اطلاعات و دانسته‌های به روزی در امور حقوقی خانواده دارد با استفاده از تجربه خود به خوبی می‌تواند فرایندهای دادرسی را پیگیری و حتی پیشبینی کند. بنابراین توصیه ما این است که به جای اعتماد به دانسته‌های خود یا کسانی که ادعای واهی دارند، این امور را به یک وکیل خانواده متخصص که در این زمینه موفق عمل کرده است بسپارید.

متداول‌ترین دعاوی خانوادگی

برخی از افرادی که مشکل حقوقی خاصی دارند سعی می‌کنند حتما با یک وکیل پایه یک دادگستری در تهران مشورت کنند. مشاوره با وکیل خانواده خوب می‌تواند با اهداف مختلفی، شامل موارد زیر انجام شود:

همانطور که گفتیم بهترین وکیل خانواده در دعاوی خانوادگی مختلف تخصص دارد و می‌تواند به موکل خود کمک کند. در ماده 4 قانون حمایت خانواده انواع دعاوی خانوادگی ذکر شده‌اند که شامل:

• نکاح دائم، موقت و اجازه نکاح
• ازدواج مجدد
• اجرای نامزدی و خسارت‌های بر هم زدن آن
• مهریه
• جهیزیه
• تمکین و نشوز
• شروط ضمن عقد
• نفقه
• اجرت المثل و نحله
• حضانت و ملاقات کودک
• طلاق، رجوع از طلاق، فسخ نکاح، بذل مدت و انقضای آن
• رشد، حجر و رفع آن
• نفقه اقارت
• نسب
• ولایت قهری، قیومیت
• سرپرستی کودکان بی‌سرپرست
• اهدای جنین
• غایب مفقود الاثر
• تغییر جنسیت
• و …

توصیه می کنیم، برای مشورت با یک وکیل انحصار وراثت خبره با موسسه میعاد عدالت تماس بگیرید.

بهترین وکیل خانواده چه ویژگی‌هایی دارد؟

در این قسمت قصد داریم مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین وکیل خانواده تهران را ذکر کنیم. مهم‌ترین ویژگی‌های یک وکیل دعاوی خانوادگی خوب عبارتند از:

داشتن دانش، تجربه و آگاهی بالا

مهم‌ترین ویژگی چنین وکیلی همین است و دانش و تجربه در همین زمینه کاملاً ضروری است. در این مورد وکیل خانواده باید به مواد قانونی و حقوقی خانواده اشراف کامل داشته باشد و در تمام زمینه‌هایی که ذکر کردیم (دعاوی متداول خانوادگی) تجربه داشته باشد. همچنین باید از لحاظ عملی نیز با پروسه‌های دادگاه خانواده، نحوه پیگیری، ارائه دادخواست و غیره کاملاً حرفه‌ای باشد.

همچنین گاهی ممکن است برای طرح دعاوی نیازی به حضور وکیل خانواده نداشته باشید و تنها از او مشورت بگیرید؛ در این صورت وکیل امور خانوادگی باید با دلسوزی تمام اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهد و با راهنمایی‌های او بتوانید در دادگاه به پیروزی برسید.

داشتن سابقه درخشان در زمینه‌های خانوادگی

سابقه موفق را با تجربه اشتباه نگیرید؛ حسن سابقه یعنی یک وکیل در زمینه مورد نظر تجربه موفق زیادی داشته باشد و پرونده‌های پیچیده و مهمی را به سرانجام رسانده باشد. در واقع مطمئن‌ترین راه برای شناسایی بهترین وکیل خانواده و آگاهی از میزان تجربه، تخصص و دانش او این است که میزان موفقیت وی در پرونده‌های قبلی او در همین زمینه را بررسی کنید.

وکیلی که در زمینه کاری شما تجربه‌های موفق زیادی دارد، به راحتی و بدون پیچیدگی مسائل را پیگیری می‌کند و دچار بن بست نمی‌شود.

همچنین از آنجایی که وکیل خانواده با مسائل خانوادگی افراد درگیر می‌شود، باید رازدار و منسف باشد و با وجدان کاری خود مسائل حرفه‌ای را از خانوادگی جدا کند. تنها در این صورت است که شما می‌توانید هم به حق خود برسید و هم امنیت و محیط خصوصی خود را حفظ کنید.

رعایت انصاف

وکیل خانواده باید عدالت و انصاف را به خوبی رعایت کند و به خصوص در پرونده‌های خانوادگی بیشتر سعی کند صلح را ایجاد کند. موفقیت در پرونده بسیار با ارزش است اما مهم این است که همراه با آن کرامت شما و خانواده‌تان نیز به خوبی حفظ شود. وکیل خانوادگی خوب می‌تواند با جدا کردن مسائل حرفه‌ای از مسائل شخصی و همچنین رعایت اصول اخلاقی تا حد زیادی در این امر به شما کمک کند.

وظایف وکیل خانواده

در قسمت‌های قبل بیشتر به تعریف وکیل خانواده و کاربردهای آن اشاره کردیم اما در این بخش قصد داریم وظایفی را که این وکیل خانواده ممکن است داشته باشد بررسی کنیم. به طور کُلی وظایف یک وکیل دعاوی خانوادگی در دو بعد حقوقی و اخلاقی بررسی می‌شود که اگر وکیل به خوبی به وظایف خود در هر دوی این ابعاد توجه کند، بهترین وکیل خانواده محسوب می‌شود.

  • در بعد حقوقی نخستین وظیفه وکیل خانواده این است که به صورت تخصصی در این زمینه تجربه داشته باشد و از موکل خود در دادگاه دفاع کند. وکیل خانواده باید انتظارات و نیازهای موکل خود را بررسی کند و با توجه به آنها هر اقدامی که لازم است، مثل طرح دادخواست، شکایتنامه یا حضور در دادگاه و دادن مشورت به وی را بر عهده بگیرد. پیگیری پرونده خانوادگی ممکن است دشوار باشد و بهترین وکیل خانواده باید از پس این دشواری به خوبی بر آید.
  • همچنین وکیل خانواده باید به تمام سوالات تخصصی و ابهامات موکل خود در زودترین زمان ممکن پاسخ بدهد و راه‌حل‌های منطقی ممکن را در اختیار او قرار دهد. یک وکیل امور خانواده جسارت و شجاعت کافی را دارد و تا زمان کسب نتیجه راضی‌کننده برای موکل خود، به پیگیری و استفاده از علم و تجربه خود ادامه می‌دهد.
  • ضمناً در بعد اخلاقی نیز وکیل امور خانواده تا حدی که قانون به او اجازه می‌دهد باید اسرار موکل خود را حفظ کند و از معامله کردن با طرف مقابل پرهیز کند. یک وکیل خوب می‌تواند از مسیر حقوقی و قضایی موفقیت را برای موکل خود کسب کند و نیازی به استفاده از راه‌های فرعی ندارد.
  • رعایت انصاف، حس دلسوزی و ادب نسبت به تمام افراد برای یک وکیل خانواده ضروری است. همچنین باید گفت که در امور خانوادگی وکیل باید حداکثر تلاش خود را برای ایجاد صلح بین طرفین و جلوگیری از تنش بین آنها صرف کند؛ چرا که معمولاً طرفین دعاوی با هم نسبت دارند و ایجاد صلح بین آنها بسیار کارآمدتر و راحت‌تر است.

توصیه می‌کنیم قبل از انتخاب وکیل خانواده و یا وکیل مهریه با موسسه حقوقی میعاد عدالت با مدیریت محمدرضا دهقان 09124069602 تماس بگیرید.

روش پیدا کردن بهترین وکیل خانواده

یافتن بهترین وکیل خانواده در تهران می‌تواند مزایای زیادی را نسیب شما کند و تاثیر زیادی در پیشرفت دعاوی خانوادگی طبق میل شما دارد. بنابراین برای پیدا کردن یک وکیل خوب بهتر است ابتدا به ویژگی‌های چنین وکیلی توجه کنید؛ ویژگی‌هایی که در قسمت قبل آنها را توضیح دادیم. با این کار حداقل از تلف شدن وقت و حق الوکاله پرداختی خود جلوگیری می‌کنید.

وکیل خانواده تهران

اولین راه برای انتخاب وکیل دعاوی خانوادگی مناسب این است که پرس و جو کنید. از آشنایان و دوستانی که دارید و می‌دانید درگیر یک پرونده خانواده بوده‌اند سوال کنید تا یک وکیل خانواده خوب را به شما معرفی کنند. تجربیات دیگران در انتخاب بهترین وکیل تاثیر زیادی دارد.

همچنین می‌توانید برای یافتن بهترین وکیل خانواده در تهران با موسسه حقوقی میعاد عدالت، به عنوان معتبرترین موسسه حقوقی تهران ارتباط برقرار کنید. این موسسه با بهترین وکلا همکاری می‌کند و می‌تواند برای یافتن آنها مشورت و راهنمایی‌هایی خوبی به شما ارائه کند.

توجه داشته باشید که برای یافتن یک وکیل خانواده خوب بهتر است وکیلی را انتخاب کنید که بتوانید به صورت حضوری با او ملاقات کنید اما وکیل آنلاین نیز یک راه‌حل جدید و قابل توجه محسوب می‌شود. در ادامه بیشتر در مورد وکیل خانواده آنلاین توضیح می‌دهیم.

در ملاقات حضوری با وکیل خانواده ، بهتر است شرایط او را به صورت کامل بسنجید و از حسن رفتار او، حرفه‌ای بودنش را تشخیص دهید. با توجه به ویژگی‌هایی که از یک وکیل خانواده خوب ارائه کردیم، تشخیص آنها در اولین قرار ملاقات‌ها کار دشواری نیست. ضمناً توصیه می‌کنیم قبل از عقد قرارداد وکالت و شروع همکاری، حتما در مورد حق وکالت صحبت کنید و به توافق برسید.

وکیل خانواده آنلاین

همانطور که از اسمش مشخص است، وکیل خانواده آنلاین می‌تواند مشاوره حقوقی شبانه روزی ارائه کند و برای اینکار می‌تواند از راه‌های مختلفی استفاده کند. اختصاص یک سایت و چت آنلاین به موکلین اجازه دهد به صورت آنلاین مسائل خود را با وکیل خانواده در میان بگذارند و راهنمایی بخواهند.

در دعاوی خانوادگی معمولا، ممکن است نیازی به حضور وکیل خانواده نباشد و فرد بتواند تنها با مشاوره با وکیل به طور کامل با روند کار خود آشنا شود. موسسه میعاد عدالت با ارائه خدمات با کیفیت مشاوره آنلاین، این امکان را با هزینه ناچیز در اختیار شما قرار می‌دهد تا در صورت لزوم با مشاوره اولیه با وکیل خانواده خوب بودن آن را تشخیص دهید. شما از این طریق می‌توانید بهترین وکیل خانواده در تهران را به راحتی پیدا کنید. برخی از مزایای این نوع مشاوره شامل:

  • هزینه ناچیز برای انجام مشاوره
  • امکان مشاوره با وکلای مختلف در کوتاه‌ترین زمان ممکن
  • بررسی تمام اسناد و مدارک از طریق سیستم آنلاین
  • امکان طرح سوالات مختلف و راهنمایی
  • امکان ذخیره پیام‌ها و یادداشت برداری

حق مشاوره وکیل خانواده چگونه است؟

راجع به هزینه وکیل خانواده و پرداخت حق مشاوره او، نمی‌توان به صورت دقیق صحبت کرد و این مسئله به نوع دعوا، شرایط پرونده مدنظر و همچنین وکیل بستگی دارد. وکیل خانواده طبق اقداماتی که باید در مورد پرونده انجام دهد مبلغی را به شما پیشنهاد می‌کند و شما باید در این مورد با او به توافق برسید.

برای مثال ممکن است هزینه مشاوره وکیل طلاق توافقی با یک پرونده حق حضانت متفاوت باشد و وکیل آن را پیشنهاد کند. به هر حال برای آگاهی کامل باید حتما با یک وکیل خانواده صحبت کنید.

لطفاً برای اطلاع از هزینه‌های اختیار وکیل خانواده و یا سایر وکلا با موسسه میعاد عدالت در تماس باشید.

پرسش های متداول

وکیل خانواده در هر زمینه حقوقی که مربوط به دادگاه خانواده باشد، دخالت می‌کند و به موکل خود کمک می‌کند. این وکیل می‌تواند در پرونده‌های طلاق، نفقه، حضانت، اهدای جنین، ازدواج، مهریه و … به موکل خود یاری برساند. اما باید توجه داشته باشید که در این مورد وکیل متخصص امور خانواده باید انتخاب شود.

می‌توان گفت که در مورد پرونده‌های مربوط به دادگاه خانواده، مسئولیت وکیل کمی متفاوت است. در چنین مواردی وکیل ابتدا باید دعوای خانوادگی را سامان داده و برای ایجاد توافق و سازش میان طرفین کوشش کند. اما اگر سازش حاصل نشد، وکیل باید با مطالعه و آگاهی از شرایط طرفین، از حقوق موکلش دفاع کند.

در زمینه اخلاقی، وکیل خانواده باید حرفه‌ای عمل کند و تمام جوانب احساسی، حقوقی، مالی و … را در نظر داشته باشد. همچنین وکیل باید اسرار موکل خود را حفظ کند و تمام تمرکزش را روی حل شدن مسائل او بگذارد.

امروزه یافتن وکیل خانواده مناسب کار دشواری نیست و دیگر لازم نیست حتما کل شهر را برای این قضیه طی کنید. بنابراین می‌توانید تنها با چند کلیک در سایت میعاد عدالت یا یک تماس با دفتر وکالت میعاد عدالت، با بهترین وکلای متخصص در امور خانواده آشنا شوید.

توصیه می‌کنیم قبل از انتخاب وکیل خانواده با موسسه حقوقی میعاد عدالت با مدیریت محمدرضا دهقان 09124069602 تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)