وکیل ملکی خوب و متخصص در تهران

شاید تا کنون در یک بنگاه معاملات املاک یک وکیل ملکی را دیده باشید اما علت حضور آن را ندانید. همچنین ممکن است یک دعوای ملکی برای شما پیش آمده باشد که حل آن نیاز به فرایندهای حقوقی زیاد و استفاده از تخصص بوده باشد.

به هر حال باید گفت که وکالت حوزه‌های تخصصی مختلفی مثل وکیل انحصار وراثت ، وکیل مالی، وکیل خانواده ، وکیل کیفری و … دارد. بنابراین یک وکیل دادگستری توانایی بر عهده گرفتن پرونده‌های تمامی حوزه‌ها را ندارد و برخی از وکلا باید در یک یا چند شاخصه تخصصی فعالیت کنند. ما در این مطلب قصد داریم بیشتر در مورد وکیل ملکی صحبت کنیم.

وکیل ملکی

وکیل ملکی کیست؟

وکیل ملکی کسی است که در حوزه حقوق ملکی تخصص دارد و وظیفه دارد از حقوق موکل خود در مسائل مالی مربوط به ملک و دعاوی ملکی دادگاه دفاع کند. او باید هر کاری که می‌تواند برای موفقیت موکل در دعوای مد نظر انجام دهد و در هر جایی که نیاز بود وی را راهنمایی کند.

چنین وکیلی با تجربه و تخصصی که در این زمینه به دست آورده، کاملاً با فرایندهای این چنینی آشناست و می‌داند برای به نتیجه رسیدن در چنین پرونده‌ای به چه چیزی نیاز است. داشتن یک وکیل ملکی برای حل مسائل بسیار مفید است و علاوه بر افزایش سرعت، احتمال به نتیجه رسیدن شما را افزایش می‌دهد.

توصیه می‌کنیم قبل از انتخاب وکیل ملکی با موسسه حقوقی میعاد عدالت با مدیریت محمدرضا دهقان

09124069602 تماس بگیرید.

دعاوی ملکی چگونه هستند؟

دعاوی ملکی به دعاوی گفته می‌شود که به ارتباط بین اموال غیر منقول و انسان‌های فروشنده یا خریدار آنها مربوط‌اند. اموال غیر منقول به اموالی گفته می‌شود که قابلیت جابجایی ندارند و به طور کُلی شامل املاک مختلف و زمین هستند. این املاک ممکن است در محدوده شهری یا خارج از محدوده شهری واقع شده باشند و در یک تقسیم بندی‌ دیگر مسکونی، تجاری و کشاورزی باشند.

دعاوی ملکی معمولاً زمانی ایجاد می‌شوند که طرفین یک معامله ملکی، به مشکل بر می‌خورند و به دادگاه دادخواست خود را تقدیم می‌کنند. حوزه تخصصی وکیل ملکی چنین پرونده‌ها و دعاوی هستند که در آنها سابقه و تجربه دارد و با حقوق موکل خود و پروسه‌های دادرسی در چنین پرونده‌هایی به طور کامل آشناست. در ادامه بیشتر با انواع دعاوی ملکی آشنا می‌شویم.

انواع دعاوی ملکی

دعاوی ملکی به طور کُلی به دو دسته حقوقی و کیفری تقسیم می‌شوند که گاها ترکیبی از این دو نوع هستند. وکلای ملکی اغلب در دعاوی حقوقی تخصص دارند اما در زمینه‌های کیفری نیز تجربه کافی دارند. بنابراین جای نگرانی نیست و وکیل به خوبی می‌تواند در زمینه‌ها مربوطه موفقیت را برای شما به عمل بیاورد. انواع دعاوی ملکی شامل:

دعاوی ملکی حقوقی

• دعوای خلع ید
• دعوای تخلیه ید
• دعوای الزام به اخذ تخلیه ید
• تقسیم و افراز املاک مشاع
• دعوای مزاحمت و ممانعت از حق
• دعوای تصرف عدوانی
• دریافت مجوز کار
• دعوای بر سر مالکیت ملک

دعوای ملکی کیفری

این پرونده‌ها بیشتر شخصی هستند و شخصی را متهم به انجام جرم می‌کنند. بنابراین وکیل باید در زمینه جرم شناسی این پرونده‌ها تخصص کافی داشته باشد.

• دعوای کیفری مزاحمت و ممانعت از حق
• فروش مال غیر
• جعل سند ملک
• تصرف عدوانی
• خیانت در امانت ملکی

جرائمی که در قسمت دوم به آنها پرداختیم، جرائم کیفری هستند و وکیل پایه یک دادگستری می‌تواند به آنها بپردازد. اشتباه نکنید زیرا وکیل ملکی نیز وکیل پایه یک دادگستری است و می‌تواند به این موضوعات بپردازد اما وکلای کیفری نیز احتمالاً در این زمینه تخصص دارند. در این پرونده‌ها خیلی به مسائل ملکی پرداخته نمی‌شود و بیشتر تمرکز بر روی فعل جرم توسط یک فرد است.

وکیل ملکی چه خدماتی را ارائه می دهد؟

به طور کُلی وکیل ملکی در انواع دعاوی ملکی که در قسمت قبل به آنها اشاره کردیم، تخصص و تجربه دارد و می‌تواند برای احقاق حق شما تلاش کند. این وکیل تقریبا در تمام زمینه‌هایی که مربوط به ملک باشد از سایر وکلا بهتر است و شما می‌توانید با دادن اختیار کافی به وکیل خود به طور کامل از بابت حل پرونده خود مطمئن باشید.

به عنوان مثال یکی از زمینه‌هایی که پیچیدگی زیادی دارد و وکیل امور ملکی به خوبی بر آن اشراف دارد، پرونده‌های تصرف عدوانی است؛ این پرونده‌ها شامل قوانین حقوقی زیادی هستند که وکلای متخصص به راحتی می‌توانند آنها را حل و فصل کنند. تصرف عدوانی به معنی تصرف قانونی یک ملک توسط شخصی است که بر آن مالکیتی ندارد.

اگر فردی که متهم به تصرف شده یا فردی که شاکی است، از وکیل با سابقه ملکی استفاده نکند احتمالاً دچار مشکل می‌شود. بنابراین در چنین مواردی، اگر شما شاکی یا متهم هستید، بهترین کار استفاده از چنین وکیلی است.

همچنین یکی دیگر از پرونده‌های معمول ملکی، مزاحمت برای املاک است. در این پرونده‌ها فردی که صاحب قانونی ملک است می‌تواند آب، برق و گاز آن را قطع کند و اختیار کامل بر آن دارد. بنابراین برای کسانی که مستاجر دارند و از او شکایت دارند، داشتن چنین وکیلی ضروری است. البته این نوع وکیل تنها برای دفاع از صاحب اصلی خانه نیست و کسی که اجاره نامه نیز دارد، می‌تواند با کمک وکیل خود از حقوقش دفاع کند.

توصیه می‌کنیم قبل از انتخاب وکیل ملکی با دفتر وکالت میعاد عدالت با مدیریت محمدرضا دهقان 09124069602 تماس بگیرید.

اهمیت مراجعه به وکیل ملکی

در دعاوی ملکی نحوه طرح دادخواست و رسیدگی به پرونده بسیار مهم است و در موارد بسیاری ممکن است کارشناسان در پیشبرد پرونده دخالت کنند. از این رو برای پرهیز از مشکلاتی که ممکن است در آینده برای چنین دعاوی پیش بیاید، استفاده از وکیل ملکی مهم و اغلب ضروری است.

با استفاده از این وکیل ما می‌توانید در زمان کوتاه‌تر، راحت‌تر و با موفقیت بیشتری به هدف خود از دادرسی برسید. چنین وکیلی با استفاده از تجربه خود چندین بار بهتر از شخص شما پرونده را پیش می‌برد.

گاهاً ممکن است پرونده‌های ملکی موارد کیفری را نیز شامل شوند و بیش از پیش برای شما دردسر درست کنند. ممکن است کلاهبرداران و افراد سودجود برای بهره بردن حداکثر از دادگاه، شکایاتی مطرح کنند که شما را درگیر کند.

بنابراین در چنین پرونده‌هایی مثل تصرف عدوانی، جعل سند یا … تنها یک وکیل متخصص است که می‌تواند به شما کمک کند. حتی برخی اوقات دیده شده که افراد طرح دعوای اشتباهی را عنوان می‌کنند که به طور کُلی پرونده را از میان بر می‌دارد.

بهترین وکیل ملکی چه خصوصیاتی دارد؟

یک وکیل ملکی خوب باید خصوصیاتی داشته باشد تا بتواند به خوبی به چنین پرونده‌های پیچیده‌ای رسیدگی کند. این خصوصیات شامل: تجربه بالا در زمینه ملکی. وکیل باید با استفاده از تجربه زیاد خود در پرونده‌هایی مثل تقسیم ملک، قلع بنا، رفع تصرف عدوانی، الزام به سند رسمی، تخلیه ملک، اجاره و … پرونده‌های جدید را نیز پیش ببرد. در واقع وکیلی که قبلا سابقه موفقی در این پرونده‌ها داشته است، بهتر با روند آنها آشناست و شانس موفقیت بیشتری دارد.

به علوم حقوقی به اندازه کافی مسلط باشد. چنین وکیلی باید تمام قوانین حقوقی و کیفری مربوط به زمین، املاک، اراضی و نحوه تقسیم و رسیدگی به آنها مسلط باشد. معمولاً چنین وکلایی با وکلای پایه یک دادگستری و حقوقدانان و همچنین اداره حقوقی قوه قضائیه همکاری دارند و به راحتی می‌توانند از تجربیات دیگران نیز استفاده کنند.

بهترین وکیل خوب در تهران

با فرایندهای دادرسی و همچنین آداب تقسیم ملک و اراضی آشنایی داشته باشد. یک وکیل مسلط می‌تواند در زمینه‌های ملکی نیز اظهار نظر کند و در خارج از دادگاه نیز با موکل خود برای پیشبرد پرونده همکاری کند.

اخلاق حرفه‌ای داشته باشد. یک وکیل خوب به خوبی به سخنان موکل خود گوش می‌کند و با مشورت او درباره مشکلات مربوط به املاک و فرایندهای حقوقی یک راه حل پیدا می‌کند. این وکلا که کم هم نیستند، با استفاده از تخصص خود سعی می‌کنند هر گونه خطر را به موکل خود اخطار دهند و از تهدیدات احتمالی دوری می‌کنند. در واقع یک چنین وکیلی تمام زحمت خود را برای احقاق حق موکل صرف می‌کند.

توصیه می‌کنیم قبل از انتخاب وکیل ملکی با موسسه حقوقی میعاد عدالت با مدیریت محمدرضا دهقان 09124069602 تماس بگیرید.

حق الوکاله پرونده‌های ملکی چقدر است؟

گاهی ممکن است برخی افراد به جای استفاده از وکیل ملکی متخصص و مجرب، از کارآموز یا وکیل پایه دو استفاده کنند. توصیه ما این است که وقتی درگیر پرونده‌های حساس این چنینی هستید و اغلب ملک و مال زیادی تحت دعوی قرار دارد، از وکلای مجرب پایه یک دادگستری استفاده کنید.

این موضوع توجه نکنید، شانس شکست در پرونده را افزایش داده‌اید. شیوه دفاع وکیل در حفظ حقوق شما تاثیر دارد و موفقیت شما را دو چندان می‌کند. بنابراین سعی نکنید برای پرونده‌هایی با ارزش زیاد حق الوکاله کمی پرداخت کنید.

اگرچه پرداخت حق الوکاله منصفانه، با همکاری بهترین وکیل تهران نیز ممکن است. تنها کافی است با شماره تماس موسسه حقوقی میعاد عدالت تماس بگیرید تا با کمترین هزینه بهترین خدمات را دریافت کنید.

برای انتخاب بهترین وکیل ملکی در تهران به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای انتخاب وکیل ملکی خوب باید علاوه بر اینکه به ویژگی‌ها و خصوصیات او توجه کنیم، نکات جزئی را نیز باید در نظر بگیریم. برخی از این نکات شامل:

یک وکیل باید بر قوانین مدنی و کیفری و حتی قوانین تجاری و خرید و فروش به خوبی آشنا باشد و این ممکن نیست مگر اینکه او وکیل پایه یک دادگستری باشد.

در این صورت وکیل تجربه کافی داشته و در طرح دادخواست تبحر دارد. طرح صریح و صحیح دادخواست و همچنین رسیدگی درست به پرونده کاری است که تنها از یک وکیل مجرب بر می‌آید؛ وکیل مجربی که در زمینه مورد نظر شما تخصص داشته باشد. در غیر این صورت ممکن است قرار رد دعوی صادر شود و پرونده از دادرسی خارج شود.

مشاوره شما با وکیل ملکی باید به گونه‌ای باشد، که هیچ ابهامی برای شما باقی نماند. بنابراین شما باید در جلسه اول با وکیل مورد نظر صحبت کنید و او تمام راه‌ها و انتخاب‌ها را پیش روی شما بگذارد و از روند کار شما را آگاه کند. وکلای خوب معمولاً بسیار با پشتکار و منظم هستند و و در چند ماه مراجعه به شعبه دادگاه، خسته نمی‌شوند؛ چرا که پرونده‌های ملکی معمولا زمان‌بر هستند و وکیل باید دقت و صبر خود را در پرونده صرف کند.

شماره بهترین وکیل ملکی در تهران

در قسمت‌های قبلی با این موضوع که وکیل ملکی کیست و چه وظایفی دارد به خوبی آشنا شدیم. در این باره می‌توان گفت که همه ما باید زمانی که برای خرید و فروش ملک دچار مشکل شدیم و درگیر مراحل قانونی پیچیده شدیم برای داشتن یک وکیل خوب اقدام کنیم. مشکلات ملکی بسیار فراگیر و خسته‌کننده‌اند و برای اینکه سریع نتیجه خوبی بگیرید به این نیاز دارید که از سمت یک فرد با تجربه راهنمایی شوید.

یک وکیل ملکی مجرب می‌تواند با موکل خود به خوبی ارتباط برقرار کند و علاوه بر مشاوره، در جلسات دادگاه حضور موثر داشته باشد. او آگاهی زیادی نسبت به قانون دارد و با پیچیدگی‌های فرایند دادرسی آشناست و بهمین دلیل می‌تواند بدون اتلاف وقت از حق شما دفاع کند. با اینکار به راحتی می‌توانید از خطرات دلالان و کلاهبرداران دور بمانید. برای اینکار کافی است یک وکیل ملکی خوب در تهران پیدا کنید.

شما عزیزان می‌توانید برای دریافت شماره بهترین وکیل ملکی تهران با ما تماس بگیرید.

پرسش های متداول

وکیل ملکی کسی است که گواهی پایه یک دادگستری را دریافت کرده و به صورت تخصصی در زمینه مسائل حقوقی ملکی فعالیت می‌کند. بهترین وکیل ملکی کسی است که در زمینه املاک، اطلاعات و آگاهی بالایی داشته و از طرفی با روند دادرسی چنین پرونده‌هایی آشناست.

وکیل ملکی می‌تواند هم از حقوق متهم و هم از حقوق شاکی در دادگاه صالح دفاع کند و از نظر حقوقی حقوق موکلش را وصول کند. این وکیل ممکن است به علت پیچیدگی‌های موجود در پرونده‌های املاک در ابعاد دیگری نیز درگیر شود و از این نظر باید آمادگی داشته باشد.

حیطه تخصصی وکیل ملکی بسیار گسترده است و ممکن است پرونده‌های زیادی را شامل شود. برخی از این پرونده‌‌ها شامل آرای اصراری، آرای وحدت رویه، انتقال مال غیر، تصرف در مال غیر، اجاره، اثبات مالکیت و … باشد.

پرونده‌های ملکی در ایران بسیار شایع‌اند و هر کسی ممکن است با آنها درگیر شود. این وکیل می‌تواند یک دادخواست حرفه‌ای تنظیم کند و با استفاده از تخصص خود به حقوق شما رسیدگی کند. ضمناً وکیل ملکی در زمینه املاک نیز آگاهی و دانش خوبی داشته و فریب نمی‌خورد.

توصیه می‌کنیم قبل از انتخاب وکیل ملکی با دفتر وکالت میعاد عدالت با مدیریت محمدرضا دهقان 09124069602 تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)