مراحل طلاق توافقی

مراحل طلاق توافقی چگونه است؟

مراحل طلاق توافقی یکی از چالشهایی است که افراد برای جدایی به دنبال آن هستند، تا ببینند چه مراحلی را باید پشت سر بگذارند. از این رو در این مقاله قرار هست مراحل طلاق توافقی را به زبان ساده به شما توضیح دهیم.

ادامه مطلب …
0
توقیف اموال برای مهریه

توقیف اموال برای مهریه چه قوانینی دارد؟

توقیف اموال برای مهریه زمانی اتفاق می افتد که مرد توانایی پرداخت کامل مهریه را داشته باشد، اما از پرداخت آن امتناع کند. در این صورت زن باید بلافاصله اموال مرد را گزارش دهد و دستور توقیف اموال برای مهریه را بگیرد.

ادامه مطلب …
0
تفاوت شکایت کیفری و حقوقی

تفاوت شکایت کیفری و حقوقی چیست؟

افراد برای اینکه بتوانند به شکایت و رسیدگی به طرح شکایت خود اقدام نمایند لازم است از کیفری یا حقوقی بودن پرونده خود مطلع شوند. پرونده های کیفری مجرم بودن متهم را بررسی کرده و در صورت اثبات وی را مجازات می کنند. پرونده های حقوقی مجرم نداشته، بلکه طرف قرارداد را مجبور به پرداخت تعهد خود می نماید.

ادامه مطلب …
0
چگونه مهریه را از پدر شوهر بگیریم

چگونه مهریه را از پدر شوهر بگیریم؟

مهریه حقی است که از جانب مرد برای زن در زمان عقد نکاح مشخص می شود و زن هر زمان که بخواهد می تواند آن را مطالبه کرده و یا هر تصرفی در آن انجام دهد. این حق از سوی مرد برای زن مشخص شده و به هیچ فرد دیگری ربط ندارد.

ادامه مطلب …
0
گرفتن مهریه از سهم الارث شوهر

روش گرفتن مهریه از سهم الارث شوهر چگونه است؟

مهریه حق قانونی است که از طرف مرد برای زن تعیین شده و مرد ملزم به پرداخت آن خواهد بود. این مقوله از چنان اولویتی برخوردار است که اگر ارثی به شوهر برسد یا شوهر فوت کند، زوجه تا دریافت کامل مهریه خود می تواند سهم الارث شوهر را توقیف کند.

ادامه مطلب …
1 2 3 9