وکیل کیفری

وکیل کیفری کیست ؟ معرفی بهترین وکیل کیفری به همراه هزینه

وکیل کیفری ، داشتن بهترین وکیل کیفری از مهم‌ترین حقوق متهم و شاکی است. طبق اصل 35 قانون اساسی همه طرفین دعوی حق دارند وکیل متخصص امور کیفری مناسب خود را انتخاب کنند و امکان تعیین وکیل باید برای آنها فراهم باشد. در چنین مواردی وکیل کیفری خوب می‌تواند با استفاده از تخصص خود تاثیر زیادی بر نتایج دادخواهی داشته باشد.

برای بسیاری از ما پیش آمده است که درگیر یک پرونده قضایی شده باشیم و برای حل مسائل خود به وکیل یا وکیل پایه یک دادگستری احتیاج پیدا کنیم. در این میان پرونده‌های کیفری به صورت خاص نیازمند حساسیت و اهمیت بیشتری هستند و اغلب به حضور یک وکیل کیفری حرفه ای و کاردان احتیاج دارند.

دلیل این اهمیت این است که موضوعات پرونده‌های کیفری می‌توانند افراد را دچار زیان و خسارت‌هایی کنند که اغلب غیر قابل جبران و غیر مالی هستند. در این موارد حقوقی ممکن است جان افراد در پرونده دخیل باشد.

مشاوره با یک وکیل کیفری خوب با تجربه که پرونده‌های زیادی را حل کرده می‌تواند تاثیر چشمگیری در پیشرفت پرونده داشته باشد. با میعاد عدالت همراه باشید تا به طور مفصل به این نوع وکیل بپردازیم.

بهترین وکیل کیفری کیست؟

بهترین وکیل کیفری مثل هر وکیل دیگری سعی می‌کند از حقوق موکل خود در دادگاه دفاع کند و بهترین مشاوره را ارائه کند؛ با این تفاوت که به طور تخصصی در پرونده‌های کیفری تخصص دارد. برای پاسخ به پرسش بهترین وکیل کیفری کیست؟ باید گفت که بهترین وکیل کیفری تهران وکیلی است که به طور جامع از قوانین کیفری مطلع است و از هیچ تلاشی برای دفاع از موکل خود فروگذار نمی‌کند. از آنجایی که پرونده‌های کیفری از حساسیت بالایی برای متهمین، شاکی و حتی دادگاه برخوردار است، انجام درست وظایف وکیل کیفری بسیار مهم است.

چرا به وکیل کیفری نیاز داریم؟

وکیل کیفریهمانطور که قبلاً هم گفتیم، پرونده‌هایی مثل کلاهبرداری، اخاذی، قتل، مزاحمت، شرب خمر، سرقت و … از حساسیت بسیار بیشتری برخوردارند؛ چرا که در چنین مواردی علاوه بر مال، جان و آبروی افراد نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد. همچنین در بیشتر موارد مجازات‌های سنگینی در پی جرائم کیفری اعمال می‌شود. بنابراین ما برای دفاع از حقوق خود در پرونده‌های کیفری حتماً باید از وکیل کیفری استفاده کنیم.

اما نکته مهم‌تر این است که به وکیل کیفری مجرب و حرفه‌ای احتیاج داریم. برای تشخیص چنین وکلایی ما باید به خصوصیات روحی، روانی، اخلاقی و حرفه‌ای وکیل توجه داشته باشیم.
علاوه بر این وکلای مجرب را تنها می‌توان در مراکز تخصصی و خوش سابقه پیدا کرد. از این رو توصیه ما بر این است که برای تماس با بهترین وکیل کیفری در تهران، با موسسه حقوقی میعاد عدالت ارتباط برقرار نمایید.

وظایف وکیل کیفری چیست؟

برای پاسخ به این پرسش که وظایف وکیل کیفری چیست، باید گفت اصلی‌ترین وظیفه یک وکیل کیفری خوب طرح دعوی و تنظیم اسناد و مدارک مورد نیاز است. تهیه شکواییه یا دفاعیه حرفه‌ای می‌تواند روند دادگاه را با تحول جدی مواجه کند. در اغلب موارد وکیل کیفری وکالت موکل را به منظور دفاع و طرح دعوی تقبل می‌کنند و به صورت منظم در دادگاه فعالیت می‌کنند.

وکیل امور کیفری در هر شرایط باید هنگام دادرسی و بازجویی نقش فعالی داشته باشد و به امور مربوط به هر پرونده مسلط باشد؛ یک وکیل کیفری عالی به اموری مثل انگشت نگاری، تشخیص چهره، شهادت دادن و … که در پرونده‌های کیفری متداول‌اند، مسلط خواهد بود.

جرائم کیفری چگونه‌اند؟

جرائم کیفریجرائم کیفری ممکن است شامل جرم‌های زیادی باشند که هر کدام می‌توانند به تنهایی افراد زیادی را درگیر کنند. برخی از جرائم کیفری شامل خیانت در امانت، قتل، کلاهبرداری، تهدید و توهین، دیه، ضرب و جرح، آدم ربایی، مزاحمت تلفنی، تجاوز به عنف، سرقت، انتقال مال غیر و … هستند که البته بسیاری از موارد آنها را ذکر نکردیم.
وکیل کیفری می‌تواند در زمینه استحقاق حق افرادی که با جرم‌های این چنینی درگیر هستند و همچنین تنظیم یک شکایت نامه با کیفیت به افراد کمک کند.

در یک پرونده قتل قطعاً هر وکیلی نمی‌تواند پرونده را پیش ببرد و این کار باید توسط فردی حرفه‌ای و با تجربه صورت گیرد. تقریبا تمام جرائم کیفری حساس‌اند و اثبات جرم یا برائت از جرم برای کسی که حق با اوست، تا حد زیادی به انتخاب وکیل کیفری بستگی دارد. در بخش‌های بعدی سعی می‌کنیم حتما به روش‌های درست انتخاب وکیل کیفری اشاره کنیم.

ویژگی‌های وکیل کیفری خوب

وکیل کیفری خوببرای انتخاب وکیل کیفری خوب برای پرونده‌های کیفری بهتر است یک وکیل کیفری که در این زمینه تخصص و تجربه لازم را دارد انتخاب کنید. این وکلا با قوانین مربوط به این پرونده‌ها و با تمام پروسه‌های این چنینی آشنا هستند.

وقت شناس بودن

اغلب پرونده‌های کیفری محدودیت زمانی دارند و وقت شناس بودن در آنها بسیار مهم است. یک وکیل کیفری خوب باید وقت شناس بودن و در حداقل زمان به دنبال نتیجه گیری باشد. شما می‌توانید وقت شناس بودن وکیل کیفری را حتی از زبان بدن و در اولین ملاقات با او تشخیص بدهید. در غیر این صورت ممکن است با مشکلات زیادی در حین دادرسی مواجه شوید.

تسلط بر تکنیک‌های روانشناسی ضروری

معمولا وکلای متبحر با استفاده از تخصص و تجربه خود می‌توانند از علم روانشناسی به نفع موکل خود استفاده کنند. این علم با کاربرد در سایر مسائل می‌تواند آنها را حل کند. وکیل کیفری خوب با استفاده از تکنیک‌های روانشناسی می‌تواند بر روی افراد تاثیر بگذارد و بیشتر آنها را اقناع کند.

شناخت بر پزشکی قانونی

در بسیاری از موارد کیفری لازم است پزشکی قانونی نیز با شما همکاری کند. یک وکیل کیفری خوب اطلاعات لازم در مورد پزشکی قانونی را دارد و می‌تواند با استفاده از آنها خطاها و ایرادات احتمالی را رفع کند و پروسه‌های مربوط به این نهاد را به خوبی طی کند.

دانش و تخصص بالا
وکیل کیفری که در زمینه کاری شما (پرونده‌های کیفری) اطلاعات جامع و به‌روزی داشته باشد، بسیار بیشتر می‌تواند به شما کمک کند. در پرونده‌های کیفری ممکن است مسائل زیادی مثل شناسایی اثر انگشت، جعل اسناد و … پیش بیاید که وکیل کیفری باید در این زمینه نیز اطلاعات و تجربه کافی داشته باشد.
به طور کُلی اگر وکیل کیفری مورد نظر شما در زمینه مورد نظر سابقه موفق داشته باشد، یعنی تمام این مراحل را از قبل طی کرده باشد، موفقیت بیشتری نصیب شما می‌کند.

وکیل دعاوی کیفری چه وظایفی دارد؟

وکیل دعاوی کیفریاگر قصد دارید دعاوی کیفری خود را در دادگاه مطرح کنید باید یک وکیل کیفری خوب انتخاب کنید. طرح درست دعوی بسیار مهم است و وکیل باید از ابتدا به تنظیم شکواییه و همچنین طرح دعوی به شما کمک کند و با استفاده از مدارک موجود به شما کمک کند.

وکیل کیفری خوب

بهترین وکیل کیفری باید تمام امور مربوط به موکل و حضور در دادگاه و اثبات دعوی شما را بر عهده بگیرد. در چنین پرونده‌های کیفری که ممکن است شما در آنها ادعا داشته باشید، معمولاً یکبار می‌توانید دعوی خود را مطرح کنید. بنابراین بسیار مهم است که وکیل شما از این فرصت به خوبی استفاده کند.

وظیفه وکیل کیفری این است که تمام اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهد و کارهای مربوط به دادرسی را پیگیری کند. همچنین نامه‌ها و درخواست‌هایی که به دادگاه ارائه می‌کنید باید توسط وکیل امور کیفری نوشته یا حداقل بررسی شود. در غیر این صورت ممکن است شما به حق خود نرسید و حتی علاوه بر این هزینه دادرسی برای شما افزایش یابد.

بهترین وکیل کیفری تهران

همانطور که تاکنون دانستید، وکیل کیفری یکی از حساس‌ترین و مهم‌ترین وکیل‌های دادگستری محسوب می‌شود که موفقیت در پرونده‌ها به تخصص و تجربه وی بستگی دارد. وکیل کیفری خوب در تهران که تجربه بیشتری در زمینه کاری مورد نظر داشته باشد به راحتی می‌تواند بهتر عمل کند؛ البته تجربه تنها شانس موفقیت را افزایش می‌دهد و هستند کسانی که تجربه کافی نیز دارند اما در پرونده خود شکست می‌خورند. بنابراین انتخاب وکیل کیفری کارآزموده بسیار موثر است.

بهترین وکیل کیفری تهران می‌تواند از مهارت خود برای موفقیت شما در جریان پرونده استفاده کند. از جمله‌ مهارت‌های تاثیر گذار بهترین وکیل کیفری تهران، می‌توان به احاطه بر موضوع پرونده و قدرت کلام اشاره کرد که باعث افزایش سهولت در پیشرفت پرونده شود.

هزینه وکیل کیفری چگونه است؟

هزینه وکیل کیفریطبق قانون مصوب سال 1385 حق الوکاله وکلا به مقدار مشخصی تعیین شده است که این حق الوکاله بنا به توافق طرفین می‌تواند متفاوت باشد که البته معمولا متفاوت نیز هست. از آنجایی که هزینه وکیل کیفری نسبت به سایر وکلا بیشتر است، توصیه می‌کنیم حتما قرارداد مناسب و محکمی را قبل از شروع کار با وکیل کیفری خود ببندید تا دچار مشکل نشوید.

توجه داشته باشید که با هزینه کم نیز می‌توانید یک وکیل کیفری خوب انتخاب کنید و لازم نیست حتما مبلغ کلانی بابت این مسئله پرداخت کنید. البته باید گفت که انتظار نداشته باشید با هزینه جزئی بتوانید بهترین وکیل کیفری تهران را اختیار کنید.

شماره وکیل کیفری در تهران

تا اینجا در مورد ویژگی‌های بهترین وکیل کیفری و نحوه درست انتخاب این وکیل اشاره کردیم. اما باید گفت که برای داشتن یک وکیل کیفری خوب در تهران حتما به مشاوره احتیاج داریم و در اغلب موارد نیز فرصت اشتباه در انتخاب نداریم. از این رو موسسه حقوقی میعاد عدالت فرصتی را برای شما فراهم آورده تا بتوانید شماره وکیل کیفری خود را داشته باشید وبا او در خصوص پرونده خود مشورت نمایید. به راحتی وکیل کیفری تضمینی مناسب را که تخصص و درستکار بودن وی تضمین شده است را بشناسید.

همانطور که می‌دانید وکالت یک حرفه تخصصی بوده و در هر زمینه‌ای وکیل متخصص داریم. یکی از مهم‌ترین زمینه‌های کاری وکلا پرونده‌های کیفری هستند که به تبحر و تجربه زیادی احتیاج دارند. قانونگذار اعمالی را جرم تلقی نموده که ارتکاب به آنها عواقب قانونی در پی دارد؛ پرونده‌های کیفری در حول اثبات یا تبرئه این جرائم جریان دارد. وکیل کیفری به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می‌کند و قادر است از موکل خود به نحو احسن دفاع کند.

اختلاف در پرونده‌های کیفری باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی در دادگاه‌ها می‌شود؛ به عنوان مثال پرونده‌هایی مثل قتل، کلاهبرداری، آدم ربایی، جعل، تجاوز و … با جرائم و عواقب سنگینی همراه هستند و زندگی افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهند. بنابراین یاری جستن از یک وکیل کیفری می‌تواند مراحل دادرسی این پرونده‌ها را تسهیل کرده و با سرعت بیشتری به سرانجام برساند.

موسسه میعاد عدالت سال‌ها تجربه پرونده‌های حقوقی دشوار را داشته و هزاران موکل خود را راضی رهسپار کرده است. این موسسه با بهترین وکلای کیفری تهران همکاری می‌کند و بهترین وکیل کیفری را متناسب با پرونده شما معرفی می‌کند. برای مشاوره با بهترین وکیل کیفری، وکیل انحصار وراثت ، وکیل خانواده و سایر حوزه های حقوقی حتما با ما تماس بگیرید.


5/5 - (3 امتیاز)